Kalite Yönetim

Türkiye'de Sandviç Panel pazarının lideri olan firmamız, müşteri memnuniyetinin en üst seviyede sağlanmasına yönelik, yetkin bayi ağıyla tasarım aşamasından başlayarak üretim, yurtiçi yurtdışı satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçleri kapsayan, her faaliyetin etkilerini izleyen ve sonuçlara göre sürekli iyileştirme hedefleyen ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir. Assan Panel, ISO 9001 belgesini ilk olarak 2006 yılında almaya hak kazanmıştır.

Toplam Kalite Yönetim Sistemi temelinde ve harmonize edilmiş TS EN 14509/AC:2014 standardına göre; üretimde kullanılacak hammaddeden proses adımlarına ve malzemenin sevkine kadar tüm kalite kontrollerin firmamızda sağlandığı TSE tarafından da onaylanmıştır.

TS EN 14509 Fabrikada İmal Edilen-Kendini Taşıyan Çift Yüzeyli Metal Kaplama Yalıtım Panelleri-TSE Uygunluk Belgesi'ni 2009 yılında Türkiye’de alan ilk firma olmuştur.

Ayrıca Assan Panel, kalite yönetim sistemi ve ürün kalitesini sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da kanıtlamaya devam etmektedir. Bu bağlamda 4880, 4881 and 4471 standartlarına göre ABD’den üçüncü taraf test ve belgelendirme hizmetleri konusunda uluslararası bir lider olan FM Approvals sertifikasını sandviç panel sektöründe boy sınırlaması/limiti olmadan almayı hak eden ilk Türk firmasıdır.