45. Yılında Kibar Holding

Kibar Grubu, 1972 yılında kurulan Yassı Çelik Servis Merkezi ile sanayi, hizmet ve ticaret alanlarında faaliyetlerine başlamıştır. Grup şirketlerinin her biri sektörlerinin lideri konumundadır.

Kibar Grubu, sahip olduğu saygınlık ve marka imajı, güçlü ortaklıkları ve Türkiye piyasaları hakkındaki bilgi ve deneyimi sayesinde ana faaliyet alanlarında büyümüş ve Türkiye ekonomisinin gelişimine katkı sağlayan önemli bir güç haline gelmiştir. Kibar Grubu’nun uluslararası iş ortakları arasında, konularında dünyanın en önde gelen Hyundai, THY, Posco, Hanil, TIL, E-Hwa ve Heritage isimleri yer almaktadır.

Sanayi grubunda; Assan Alüminyum, Assan Gıda, Assan Hanil, Assan Panel, Ege Assan, Hyundai Assan, İspak Ambalaj, Posco Assan TST ve TSI Uçak Koltuk Üretim şirketleri faaliyet göstermektedir.

Ticaret grubundaki şirketler; Assan Gayrimenkul, Assan Yapı, Kibar Dış Ticaret, Kibar Enerji ve Kibar International’dır.

Hizmet grubunda ise Assan Bilişim, Assan Lojistik, İnteraktif Çevre Danışmanlığı ve Assan Port şirketleri bulunmaktadır.

Kibar Grubu; risk yönetimi, strateji, iş geliştirme ve insan kaynakları işlevlerinin koordine edilmesinin yanı sıra topluluk içinde yarattığı yön verici ve destekleyici rolüyle çalışanları ve paydaşlarına sağlanan değerin artırılmasını amaç edinmiştir.